WEICON Alu-ochrana při broušení 400ml

ALU-OCHRANU při broušení lze použít na veškeré abrazivní materiály jako vlákenné brusné kotouče, brusné pásy, objímky, na vibrační brusky a další speciální stroje. Při broušení slouží jako chladící mazadlo a oddělovací prostředek během brousícího procesu. Snižuje teplotu v bodě kontaktu a vytváří bez silikonovou anti-adhezivní vrstvu na abrazivním materiálu.
WEICON Alu-ochrana při broušení 400ml
WEICON Alu-ochrana při broušení 400ml
WEICON Alu-ochrana při broušení 400ml
317 Kč 262 Kč bez DPH
Skladem
Kód70102.051PN11451400-66VýrobceWEICONEAN4024596066796

ALU-OCHRANU při broušení lze použít na veškeré abrazivní materiály jako vlákenné brusné kotouče, brusné pásy, objímky, na vibrační brusky a další speciální stroje. Při broušení slouží jako chladící mazadlo a oddělovací prostředek během brousícího procesu. Snižuje teplotu v bodě kontaktu a vytváří bez silikonovou anti-adhezivní vrstvu na abrazivním materiálu.

Oblast použití - vhodné pro veškerá brusná média:

  •          vějířovité nebo laminátové brusné disky
  •          vlákenné disky
  •          abrazivní pruhy
  •          brusné řemeny
  •          abrazivní objímky, vibrační brusky, speciální stroje.

 ALU-OCHRANA při broušení zabraňuje zanášení, ucpávání a póry brusných materiálů zůstávají otevřené. Provozní doba brusného disku činí jen cca 30 min. při normálním použití zpracováním hliníku. 

ALU-OCHRANOU při broušení podstatně vzroste provozní doba a kapacita odstranění se zvýší až o 350%. Díky nízkému stupni tvrdosti hliníku a dalších barevných kovů a jejich slitin jsou póry (spáry) brusných kotoučů při broušení často ucpány. Rychlosti broušení se zvyšuje teplota tření a střižná síla mezi abrazivními částicemi a materiálem tento efekt umocňuje. Ucpáváním a zanášením pórů se snižuje nejen schopnost obroušení materiálu, ale dokonce i životnost brusného materiálu. V případě deskových brusných disků je často využita jen vrchní vrstva čtyřvrstvého kotouče. 

Čas opracování může být výrazně snížen, což vede k zásadní úspoře mzdových nákladů (až o 70%). Dále zabraňuje náročným a drahým výměnám nářadí. Např. vulkanizované fíbrové kotouče lze užívat společně s  ALU-OCHRANOU při broušení až do kompletního opotřebení. 

Veškeré informace a data v tomto prospektu neposkytují záruku o vlastnostech a nevzniká z  nich žádný právní nárok. Vychází z výsledků laboratorních výzkumů a zkušeností z praxe. Jsou nezávazné a při nedodržování správných pracovních postupů neneseme žádnou zodpovědnost za vzniklé následky. Doporučujeme proto předem vyzkoušet vlastními pokusy. Za nesprávné použití než je uvedeno v návodu nese uživatel vlastní zodpovědnost. 

Návod k použití: 

Naneste silnou vrstvu  ALU-OCHRANY při broušení na (nový) brusný disk. V případě brousícího výkonu (viz. tabulka níže) opakujte postup. Broušení začínejte až po vypaření pohonného plynu (nebezpečí exploze). 

Ostatní informace a technická data: 

Abrazivní deskovitý kotouč se skládá z podpěrného disku vyrobeného z různých materiálů vyztužený skelným vláknem. Vyztužené brusné břity jsou naneseny na podpěrném kotouči. Břity pokrývají různé abrazivní částice jako hliník nebo zirkonkorund. Abrazivní deskovité kotouče se také často používají na veškerých brusných zařízeních s elektrickým nebo pneumatickým pohonem. Při broušení  ALU-OCHRANA ochraňuje před zanášením břitů a udržuje funkčnost abrazivního materiálu. Opotřebení brusných částic zlepšuje stupeň použití brusného kotouče a zvyšuje se tím i obrousitelnost materiálu. 

VýrobceWEICON
Teplotní odolnostod -20°C do +130°C
PopisKe stažení