Neustálý vývoj a výzkum základů korozní ochrany na bázi zinkových vloček umožnil podstatně vylepšenou korozní ochranu, která byla v minulosti dosažena pouze sférickým zinkovým prachem.
Kombinací zinkových a hliníkových vločkových pigmentů se speciálně vysokým stupněm čistoty (99,9%), byl vytvořen nový Zinkový sprej.
Zinkové vločky použité v novém Zinkovém spreji mají širší měrnou povrchovou geometrii, a proto mají vyšší krycí a bariérový účinek (šindelový efekt).
I když se částice posunou či zlomí ochrana před katodickou korozí je udržována tím, že pigmenty leží velice blízko na sobě v souvislé ploše.Takto povrstvené kovové plochy jsou lépe svařitelné.Delší difusní cesta má za výsledek dokonce vyšší odolnost vůči vlivům životního prostředí (kyslík, vlhkost).Penetrace vody a vlhkosti se zásadně snižuje tím, že vločky zinku mají silně hydrofóbní (vodu odpuzující) povrch.
Výhody:
To má pozitivní účinek zvláště při nižších teplotách (pod +5°C).
Zinkový sprej – Nová Receptura
Použití nového Zinkového spreje má výhodu také ve vzhledu. Předchozí kalná šedá tmavá barva byla změněna na světle metalickou (podobná ,,nepatrně zvětralé“ žárově galvanizované barvě).
Výrobce | WEICON |
Teplotní odolnost | od -50°C do +500°C |